Slide

Skijöring s Alaskan Dogs

Kód: Mush3s1
2 695,00 Kč

vlastnosti zážitku

Po instruktáži, ve které Vás zasvětíme do skijöringu, si vyzkoušíte jízdu s jedním nebo dvěma psy. Skijöring je jízda na běžeckých lyžích, při které Vás táhne pes k tomuto účelu vycvičený. Vhodné pro milovníky bruslení na běžkách. Po celou dobu jste pod dohledem instruktora, který jede skijöring s Vámi. Instruktor dohlíží na průběh jízdy.  

   

krátký popis zážitku

Po setkáni v Pece pod Sněžkou u spodní stanice vleku Javor budete sněžným skútrem dopraveni do místa začátku jízdy, kde se seznámíte s našimi psy. Pracujeme s Alaskan huskies a European huskies, kteří byli vyšlechtěni na Aljašce a v Norsku pro dlouhé traily v divočině. Jejich chuť pracovat v zápřahu, nenáročnost a nekonfliktnost je opravdu obdivuhodná. Zasvětíme Vás do mushingu a provedeme instruktáž o jízdě se psím spřežením. Poté si vyzkoušíte přípravu psů k jízdě připravení saní a zápřah. Pak vyrazíme na asi 15 - 20 km dlouhou vyjížďku po Krkonoších. Po návratu provedete napojení psů, úklid saní a psů a budete odvezení zpět do Pece pod Sněžkou sněžným skútrem.  

 

délka celé akce a časové rozložen&iacute

transport 15 min
zahajovací instruktáž, zapřažení 1 hodina
jízda okruh 15 - 20 km 1 hodina 15 min
napojení, ukončení transport 30 minut
celkem 3 hodiny

 

v ceně je zahrnuto

  • transport skútrem do místa konání zážitku a zpět pro 2 osoby
  • tříhodinový program se psy popsaný výše
  • fotografie z průběhu celého zážitku na flash disku

 

doba konání   - prosinec - březen (dle sněhových podmínek)

místo konání   - Krkonoše - Pec pod Sněžkou  

objednávka     - formulářem pro poptávku volného termínu - ZDE

zvláštní ujednání (výstroj, doporučení atd.)

Nutno mít svoje lyže a vybavení na běžky, vše ostatní zapůjčíme. Zážitek je vhodný pro rekreační sportovce milující hory, psy a nové věci. Jízdy jsou vhodné pro lidi ovládající základy na běžkách – bruslení je výhodou.